Przejdź do treści
Sklep z peptydami \ Blog \ Ozempic na odchudzanie – Opinie i efekty

Ozempic na odchudzanie – Opinie i efekty

ozempic na odchudzanie

Ozempic na odchudzanie

Od dziesięcioleci szukaliśmy skuteczne a zarazem bezpiecznego środka na odchudzanie. Ozempic i inne inhibitory GLP-1 wydają się być jak dotąd najbliższe temu. Ale czym jest Ozempic i jeśli chcesz schudnąć, czy powinieneś spróbować?. Ile można schudnąć stosując Ozempic? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule

Ozempic a inne leki na odchudzanie

Na rynku były już dostępne różne leki na odchudzanie. Zaczynając od amfetamin, które były uzależniające i niebezpieczne jak i również leki takie jak Fen-Phen (powodujące uszkodzenia serca), Meridia (powodujące problemy z sercem) i Orlistat

W 2014 roku zatwierdzono lek o nazwie Contrave. Contrave to połączenie chlorowodorku naltreksonu – blokera narkotycznego często stosowanego u osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz bupropionu, leku przeciwdepresyjnego. Contrave działa w podwzgórzu mózgu, zmniejszając głód, oraz w mezolimbicznym systemie nagrody w mózgu, zmniejszając apetyt na jedzenie.

Lek nie jest pozbawiony skutków ubocznych. Wielu użytkowników odczuwa bóle głowy, a utrata masy ciała jest minimalna. Średnia utrata masy ciała z Contrave wynosi około 5% co nie jest zadowalającym efektem dla wielu z nas Ponieważ Contrave zawiera bupropion, niesie ze sobą zwiększone ryzyko myśli samobójczych, podobnie jak antydepresanty zawierające ten sam składnik.

Agoniści receptora GLP-1 na skuteczne odchudzanie

Naukowcy nieustannie poszukują coraz to lepszych produktów i leków na odchudzanie dlatego na rynku pojawiła się nowa klasa skuteczniejszych leków odchudzających. Są to agoniści receptora GLP-1, znani pod nazwami handlowymi Wegovy (semaglutyd), Saxenda (liraglutyd) i Ozempic (semaglutyd).

Najnowszy lek będący agonistą GLP-1 czyli Tyrzepatyd , wydaje się być jak dotąd najskuteczniejszym agonistą GLP-1 do utraty wagi, powodując znaczne i trwałe zmniejszenie masy ciała w badaniu z 2022 r.

Tyrzepatyd który skutecznie zastępuje Ozempic (a nawet wykazuje silniejsze działanie od niego) jest dostępny do kupienia w naszym sklepie

Efekty działania Ozempic na odchudzanie

Ozempic był pierwotnie przepisywany w leczeniu cukrzycy, ale lekarze szybko zauważyli, że lek wydawał się powodować utratę wagi przy wyższych dawkach.

W 2021 roku badano Ozempic w dawce 2,4 mg pod kątem utraty wagi w porównaniu z 1 mg w przypadku cukrzycy i spowodował nawet 15% utraty masy ciała przy tej dawce.

Aby zakwalifikować się do wysokiej klasy leków odchudzających zazwyczaj osoba musi mieć BMI 27 lub więcej, a co ważniejsze, mieć powikłania związane z kliniczną otyłością. Mogą to być wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i choroby układu krążenia.

GLP-1 pochodzi z komórek w naszych jelitach. Leki te działają jak nasz własny GLP-1, spowalniając opróżnianie żołądka, pomagając w wydzielaniu insuliny i wrażliwości oraz poprawiając regulację poziomu cukru we krwi. Działają również w części naszego mózgu, która zwiększa uczucie sytości i prawdopodobnie również apetyt na jedzenie.

Popularność Ozempic jako leku na odchudzanie

Zgodnie z przewidywaniami ludzie coraz częściej chcą kupić ten lek w celu szybkiej i łatwej utraty wagi. Rosnąca popularność Ozempic jako leku na ochudzanie przed i po wpisach w mediach społecznościowych wielu gwiazd potwierdzających jego skuteczność sprawia, że jest on coraz trudniej dostępny do kupienia w sklepach internetowych

Ozempic na odchudzanie może być alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów odchudzających. I jak na razie wydaje się być bezpieczny. W rzeczywistości nie jest zatwierdzony przez FDA do odchudzania ale to nie powstrzymuje ludzi przed chęcią jego przyjmowania.

Stosowanie Ozempic na odchudzanie a efekty uboczne

Ozempic nie jest pozbawiony skutków ubocznych. U niektórych osób obejmują one ciągłe wymioty, biegunkę i kołatanie serca. Jeśli kupujesz tanie zamienniki nie przetestowane laboratoryjnie może to być szkodliwe dla twojego zdrowia.

Ile kosztuje oryginalny Ozempic na odchudzanie?

Hollywood może sobie na nie pozwolić, ale dla przeciętnego człowieka koszt Ozempic i innych agonistów GLP1 wynoszący ok. 1000-1500 dolarów miesięcznie jest dość wysoki. Ubezpieczenia zdrowotne nie obejmują tych leków, nawet dla osób, które faktycznie ich potrzebują na cukrzycę lub które mogłyby odnieść z nich korzyści w przypadku utraty wagi.

Naukowcy ciągle starają się optymalizować dostępne na rynku leki na odchudzanie jednocześnie zwiększając ich skuteczność i zmniejszając koszty. Efektem tego jest wspomniany już wcześniej Tyrzepatyd który zastępuje Ozempic wykazując znacznie skuteczniejsze działanie przy stosunkowo niskiej cenie. Efekty i skutecznośc Tyrzepatydu od firmy Endogenic jest potwierdzona badaniami laboratoryjnymi

Ile można schudnąć stosując Ozempic?

Ozempic prowadzi nawet do 20% utraty wagi. Jeśli masz przykładowo 140 kg, jest to utrata wagi rzędu 25-30 kg, co nie jest bez znaczenia. Dla wielu osób odchudzanie nie polega tylko na jedzeniu mniej i poruszaniu się więcej. To jak tak naprawdę kształtuje się nasza waga często ma niezwykle złożone mechanizmy wewnętrzne, które są zarówno genetyczne, jak i środowiskowe, behawioralne i społeczno-ekonomiczne. Szczególnie dla tych osób przyjmowanie leku, który faktycznie działa na odchudzanie, może mieć ogromny wpływ na ich zdrowie i życie.

Ozempic na odchudzanie – Podsumowanie efektów

Ozempic z powodzeniem może być stosowany i używany do odchudzania co potwierdzają efekty zaobserwowane przez naszych klientów jak i badania naukowe. Może się wydawać, że wystarczy jedynie przyjmować Ozempic na odchudzanie i czekać na efekty. Jest to jednak błędne myślenie. Jeżeli chcesz przyjmować Ozempic jako lek na odchudzanie to najlepsze efekty zaobserwujesz łącząc go z odpowiednią dietą i ćwiczeniami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *